رویداد ارائه نیازهای فناورانه نمایش عروسکی

رويداد مجازي ارائه نيازهاي فناورانه نمايش عروسكي

نمایش عروسکی یکی از کهن­ترین شاخه­های هنر نمایشی است که در اشکال مدرن  آنچه در عرصه سینما و تلویزیون و چه در صحنه تئاتر مخاطبان و طرفداران بی شماری دارد.

این هنر که در ساده­ترین اشکال آن نیز با فناوری ارتباط دارد، در کشور ما سابقه­ای دیرین داشته و شکل­های جدید آن نیز به تبع  رویکردهای جهانی توسعه فراوانی یافته است، با اینحال تحقق برخی اشکال فناورانه این هنر در کشور ما نیازمند توجه نظر و مشارکت شاخه­ای گوناگون فناوری و هنر است.

در این رویداد با توجه به نظر خواهی از استادان این رشته و نهادهای تخصصی آن، سه نیاز اساسی تشخیص داده شد که علاقمندان در صورت تمایل امکان ارائه طرح­های مورد نظر را خواهند داشت.

این هنر که در ساده­ترین اشکال آن نیز با فناوری ارتباط دارد، در کشور ما سابقه­ای دیرین داشته و شکل­های جدید آن نیز به تبع  رویکردهای  جهانی توسعه فراوانی یافته است، با اینحال تحقق برخی اشکال فناورانه این هنر در کشور ما نیازمند توجه نظر و مشارکت شاخه­ای گوناگون فناوری و هنر است.

WhatsApp Image 2020-10-14 at 16.31.01

۱-تولید عروسکهای سیلیکونی

عروسک های سیلیکونی با توجه به جنس و مواد به کار رفته آن،امروزه یکی از پرطرفدارترین اشکال ساخت عروسک می باشند،با اینحال دست یافتن ‌‌به ماده مناسب برای ساخت عروسک های سیلیکونی(چه به لحاظ شکل پذیری، چه از جنبه رنگ و هم از منظر امکان بازی­دهی عروسک) یکی از نیازهای فناورانه در این حوزه است.

2- تولید عروسک­های مکانیکی

دستیابی به فناوری ساخت عروسک­های مکانیکی یکی از نیازهای اصلی در حوزه سینما و تلویزیون است. عروسک­های سنتی به دلیل نیاز به حضور بازی­دهنده در کنار عروسک، از یک سو قابلیت حرکت در نماهای باز را ندارند و از سوی دیگر امکان حرکات بخش­های مختلف چهره عروسک نیز محدود میباشد. عروسک­های مکانیکی این امکان را فراهم می­آورند که سازندگان مجموعه­های سینمایی و تلویزیونی، صحنه­های پیچیده­تری را برای بینندگان تولید کنند.

3- عروسک­های غول پیکر

ساخت عروسک­های غول­پیکر یکی از جذابترین جاذبه­های گردشگری و تفریحی در بسیاری از شهرهای جهان است. در بسیاری جشنواره­ها و شادپیمایی­ها این عروسک­ها در سطح شهرها حرکت کرده و تماشاگران را به خود جذب می­نمایند. فناوری ساخت این عروسک­ها یکی از مزیت­های اساسی جامعه هنری است.

علاقمندان جهت ارسال درخواست همکاری فرم زیر را تکمیل و ارسال نمایند.

درخواست همکاری در حوزه نمایش عروسکی